Ćwiczymy na profesjonalnej tatami

Dysponujemy 60m2 profesjonalnej maty treningowej.


RocketTheme

Przestronne dojo

Sala, na której ćwiczymy, ma 120 m2. Wysokość sali to ok. 6 m, dzięki temu bez żadnych przeszkód możemy prowadzić treningi ze sprzętem.

RocketTheme

Sekcja dorosłych

Sekcja rozpoczęła swoją działalność we wrześnu 2010r. Liczba ćwiczących systematycznie wzrasta.


RocketTheme

Sekcja dziecięca

We wrześniu 2011r rozpoczął się pierwszy sezon treningów dla dzieci. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: grupa przedszkolna i grupa dzieci szkolnych.

Co to jest www.aikido-slupsk.pl?

Jest to strona najmłodszego klubu aikido w mieście. Na tej stronie znajdziesz informacje na temat treningów i staży aikido, zdjęcia i ciekawostki z życia sekcji oraz ...

Aikido jest sztuką walki należącą do grupy pięciu tradycyjnych sztuk walki ( kendo, judo, kyudo, karatedo, aikido) uprawianych w Japonii na skalę masową. Stworzone zostało na przełomie XIX i XXw przez Morihei Ueshiba na podstawie technik zaczerpniętych ze staro japońskich sztuk walki tj.aikijutsu,kenjutsu i jodo.

Aikido składa się z szerokiego zakresu technik (rzuty, dźwignie, pady) opierających się na zasadzie ruchu i energii. Celem technik aikido nie jest spowodowanie obrażeń u atakującego, ale zmiana kierunku lub neutralizacja ataku oraz kontrola atakującego. Uważa się, że aikido jak żadna inna sztuka walki, kładzie nacisk nie tylko na aspekt techniczny ale również na aspekt moralny. W aikido zwraca się szczególną uwagę na odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka, zarówno w całym procesie treningu, jak i podczas walki.

Aikido oprócz walki wręcz, zawiera również elementy walki bronią. Podczas treningu wykorzystuje się jo (drewniany kij), bokken (drewniany miecz) i drewniane tanto (nóż). Celem treningu z bronią jest nauka technik polegających na odebraniu broni oraz powstrzymaniu ataku uzbrojonego przeciwnika, nauka form kata oraz poprawa koordynacji ciała i praca nad dystansem.

Kategoria: Aikido