Ćwiczymy na profesjonalnej tatami

Dysponujemy 60m2 profesjonalnej maty treningowej.


RocketTheme

Przestronne dojo

Sala, na której ćwiczymy, ma 120 m2. Wysokość sali to ok. 6 m, dzięki temu bez żadnych przeszkód możemy prowadzić treningi ze sprzętem.

RocketTheme

Sekcja dorosłych

Sekcja rozpoczęła swoją działalność we wrześnu 2010r. Liczba ćwiczących systematycznie wzrasta.


RocketTheme

Sekcja dziecięca

We wrześniu 2011r rozpoczął się pierwszy sezon treningów dla dzieci. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: grupa przedszkolna i grupa dzieci szkolnych.

Co to jest www.aikido-slupsk.pl?

Jest to strona najmłodszego klubu aikido w mieście. Na tej stronie znajdziesz informacje na temat treningów i staży aikido, zdjęcia i ciekawostki z życia sekcji oraz ...

Aleksandra Pawlak-Augé

Aleksandra PawlakSwoją przygodę z Aikido rozpoczęłam w 1999r pod kierunkiem sensei Marka Jezierskiego w Słupsku. W 2002 roku wraz z rozpoczęciem studiów na AWF-ie w Poznaniu, trafiłam na treningi Aikido do klubu Shin Dojo. To miejsce okazało się strzałem w dziesiątkę. To tutaj poznałam wielu wspaniałych ludzi i spotkałam dwóch niesamowitych nauczycieli sensei Adama Manikowskiego (4 dan Aikido Aikikai, shidoin PFA) i sensei Wojciecha Drąga (4 dan Aikido Aikikai, shidoin PFA), którzy przygotowali mnie do egzaminów na stopnie dan (1dan zdobyłam w 2006r, 2 dan w 2009r ).

Poznański klub dał mi również możliwość sprawdzenia się w roli instruktora; przez trzy lata byłam głównym instruktorem grup dziecięcych.

7,5 lat treningu w Poznaniu, to okres mojego dynamicznego rozwoju i czas kształtowania się mojego poglądu na aikido, że skuteczność i piękno ruchu wcale nie muszą się wzajemnie wykluczać.

Czytaj więcej: Nasza sensei Aleksandra Pawlak

Nicolas Augé

Nicolas AugéTreningi aikido rozpocząłem w 1997 r pod okiem Daniel’a Brunie w dojo w Nanteuil-leàs-Meaux. W podczas uczestnictwa w jednym ze staży poznałem Pascala Norbelly (6 dan), jednego z najbliższych uczniów sensei Christian’a Tissier. Sama osoba Pascala, jak również jego podejście do Aikido tak mnie zafascynowało, że w 1999r rozpocząłem systematyczne treningi pod okiem sensei Norbelly w dojo w Bonneuil . 9 lat treningu pod okiem tak wybitnego nauczyciela w dużej mierze przyczyniło się do uzyskania przeze mnie stopnia 2 dan i rozpoczęcia pracy instruktorskiej w grupie dziecięcej w dojo w Nanteuil-leàs-Meaux. W czerwcu 2011 roku uzyskałem stopień 3 dan.

Mój pierwszy kontakt z aikido w Polsce miał miejsce podczas Letniej Szkoły Aikido w Złotowie w 2005r. Szkołę tę wspominam z wielkim sentymentem, gdyż przyczyniła się do tego, że od 2008r mieszkam w Polsce – to na złotowskiej macie poznałem moją żonę ;).

Czytaj więcej: Nasz sensei Nicolas Augé